65
РОКІВ
9
ВІДДІЛІВ
56
ВИКЛАДАЧІВ
520
УЧНІВ

       Краматорська школа мистецтв №1  підпорядковується відділу культури Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради, є комунальним початковим спеціалізованим мистецьким навчальним закладом, функціонує на підставі нормативно-правової документації відповідно до чинного законодавства.

       Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері культури. У своїй діяльності школа керується чинними законодавчими та нормативними документами.

      Краматорська музична школа заснована у серпні 1953 р. (рішення №1213 «Сталінської облради  депутатів  трудящих», протокол № 22 від 24 серпня 1953 р.) На той час у школі працювали 3 відділи: фортепіанний, струнно-смичкових та народних інструментів. ЇЇ першими керівниками були музиканти, які володіли великим ентузіазмом та творчою енергією. Це перші директори школи Іван Олександрович Рябовол, Яків Якович Непотачов, Дмитро Миколайович Петі. Невтомними організаторами і пропагандистами музичного мистецтва в місті були Людмила Миколаївна Чебанова, Олексій Михайлович Василенко, Юрій Миколайович Юрченко, Раїса Іларіонівна Пономарьова, Іван Федорович Друзяка, Микола Якович Лимар, який довгий час був завучем школи.

     З 1972 року і по даний час школу очолює Віктор Степанович Коваленко, який має величезний досвід педагогічної, музично – виконавської та керівної діяльності. Віктор Степанович нагороджений знаком « Відмінник освіти», почесним знаком « За багаторічну плідну працю в галузі культури», удостоєний звання « Заслужений працівник культури України».

     Завдяки наполегливості та ентузіазму директора в  1991 році  школа отримала новий  сучасний будинок - один з найкращих в області - площею  майже 4300 кв. м., в якому 72 навчальних класи ,  де навчаються 520 учнів. А з 1997 року отримала статус школи мистецтв .

      Краматорська  школа мистецтв розвивається органічно на основі досвіду, набутого педагогічним колективом більш ніж за 60  років існування школи. Це освітній і культурний центр міста, стартовий майданчик для добрих починань і злетів кожного її вихованця. Це заклад,  де кожен реалізує свої здібності й задовольняє власні інтереси. Соціальна місія школи: дати учням освіту, яка б відповідала духовним і моральним потребам життя народу України, формувати особистість, здатну до самовизначення та самореалізації, що відповідає вимогам, які диктує нам сучасне життя. Головною метою діяльності школи є пошук, виявлення та забезпечення підтримки здібностей і обдарувань дітей та молоді шляхом створення умов для їх творчого, інтелектуального та духовного розвитку.

    Структура закладу: 

  • музичні відділи : фортепіанний, струнно-смичковий, народних інструментів, духових та  ударних інструментів,  сольного та церковного співу,  музично-теоретичних дисциплін;
  • театральний клас;
  • хореографічні класи ;
  • групи самоокупності (сучасна цифрова фотографія,  групи художньо-естетичного розвитку)

      Педагогічний колектив школи має потужний потенціал і великі можливості подальшого розвитку. З року в рік наші двері розкриті для малюків. З них наші викладачі терпляче та дбайливо будуть ростити достойних громадян України, серце яких завжди буде відкрите добру, гармонії  та красі. Адже наша  школа – це місце , де народжується завтрашній день нашої країни, формується її майбутнє . Діти як були , так і залишаються головним проектом нашого життя, це – дзеркало, в якому відбивається наш внутрішній світ.

      Мистецтво – частина нашого життя. Краса музики, танцю, слова таємничим чином впливає на життя кожної людини та вносить у його внутрішній світ частинку радості і заспокоєння. Ми йдемо по дорозі життя з задоволенням, з прекрасним почуттям, що несемо в цей світ добро та красу,  а значить це - наша дорога!