Відділ сольного та хорового церковного співу

    Голос людини - це унікальний дар, властивий кожному з нас з самого народження. Щоб голос звучав, як мінімум треба докладати зусиль на його розвиток.
Талановиті педагоги нашої школи по класу сольного та хорового співу мають високу педагогічну кваліфікацію, створюють всі умови для розвитку голосів, повного розкриття творчого та духовного потенціалу дітей. Тому закономірним є той факт, що учні відділу неодноразово ставали дипломантами, лауреатами та володарами гран-прі престижних обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, таких як: «Українське бельканто», «Хай пісня скликає друзів», «Крок до Олімпу » і т.д.

    Спів - один з найорганічніших процесів, доступних для дитячого сприйняття, для широкого пізнання музичної культури.

    З часів найдавніших цивілізацій людям відома цілюща сила звуків, вимовлених власним голосом. Спів, особливо професійне заняття вокалом, благодійно впливає на здоров'я людини. Спів - той самий необхідний інструмент, що дозволяє знайти не тільки радість життя , а й значно поліпшити своє здоров'я.

     Коли ми говоримо про будь-яку духовну школу , мимоволі здається довга безперервна традиція, що з покоління в покоління передає богословські знання, досвід молитовного життя. Але чи можна говорити про безперервність, якщо XX століття, здавалося б, зробило все, щоб будь-яку природну спадкоємність перервати, щоб зв'язок часів повернути назад?

     ШМ № 1 - перша на Україні школа мистецтв, що відкрила клас хорового церковного співу. Викладання спеціальних дисциплін «Закон Божий» і «Хоровий церковний спів» проводить протоієрей Анатолій (Голуб), настоятель храму на честь преподобного Сергія Радонезького.

    Були розроблені навчальні програми з профілюючих і допоміжних дисциплін, а також ,в обов'язковому порядку, була введена богослужбова практика в парафіях міста.

     Особлива увага в початковому вихованні майбутнього регента приділяється індивідуальним заняттям з предметів диригування, читка хорових партитур, фортепіано, вокал. Тут виробляється не тільки техніка диригування, гри на фортепіано, вміння володіти своїм голосом, а й виховання особливого «регентського» характеру, волі, терпіння, наполегливості, завзятості і, звичайно ж, духовного розуміння молитовного характеру виконуваних творів. Учні та педагоги відділення неодноразово брали участь у Всеукраїнському Співочому Соборі на Святих Горах, в обласних семінарах-практикумах православних педагогів Донецької та Горловської єпархії, в щорічному фестивалі «Іскорка Божа».

     Випускники відділення успішно продовжують співочу та регентську практику в професійних церковних хорах не тільки України але і за її кордонами.